Lekarz błagał pediatrów o szacunek dla woli rodziców w kwestii szczepień – stracił pracę i grozi mu sąd

21 sierpnia o godz.10.30 w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie przy ul. Puławskiej 18 (wejscie od ul. Rejtana) będzie przesłuchiwany dr Andrzej Majkowski. Wcześniej został zwolniony z pracy. Z jakiego powodu?

„Jestem lekarzem, który musi wykonywać szczepienia ochronne. Też mam na swoim sumieniu dzieci, które zostały dziećmi autystycznymi i ja wiem, że po szczepieniach, a nie dlatego, że były chore. Mamy naciski ze wszystkich stron. Jeżeli lekarze nie będą wykonywać tego obowiązku mogą zostać pozbawieni pracy, ponieważ NFZ, Ministerstwo Zdrowia, Sanepid i dyrektor ośrodka, w którym pracuję mówią mi, że mam szczepić. Błagam wszystkich swoich kolegów pediatrów, żeby zechcieli szanować wolę rodziców”

– powiedział podczas II Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień 2 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Dr Andrzej Majkowski jest lekarzem pediatrą z 32-letnią praktyką lekarską w POZ, a prywatnie ojcem 11 dzieci. W przychodni nie podobało się, że zgłasza NOP i wypisuje odroczenia szczepień gdy widzi przeciwwskazania. System wymusza żeby zaszczepić każde dziecko, bez względu na cenę.

Liczymy, że solidna grupa osób dobrej woli przyjdzie go wesprzeć, podobnie jak pacjenci mogli zawsze liczyć na jego dobrą opiekę. Jest tam wezwany za mówienie prawdy i szacunek dla woli rodziców, czyli realizację misji zawodu lekarza.

Będziemy czytać na głos Kodeks Etyki Lekarskiej oraz prawa pacjenta i człowieka.

Dołącz do wydarzenia na FB. https://www.facebook.com/events/439368913231514/

A tymczasem apelujemy o podpisywanie petycji o przywrócenie go do pracy napisanej przez ceniących go rodziców.
https://www.petycjeonline.com/przywrocenie_dr_andrzeja_majkowskiego_do_pracy_w_miejskim_orodku_zdrowia_w_zielonce?utm_source=fb_share