SKANDAL – cenzura farmaceutyczna w Polsce – odpowiedź od KRRiT na skargę w sprawie usunięcia programu TVP „Szeptem”

Skasowany odcinek programu „Szeptem” naświetlał ukrywaną przed rodzicami i społeczeństwem przez środowisko lekarskie i korporacje farmaceutyczne ogromną skalę skutków ubocznych po szczepieniach. Na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej, której niektórzy członkowie mają nieujawnione powiązania z przemysłem farmaceutycznym, TVP skasowała odcinek a program został usunięty! W tym samym czasie liderka STOP NOP, Justyna Socha jest sądzona za naszą wspólną petycję „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej„, dr Katarzyna Bross – Walderdoff staje przed sądem lekarskim za krytykę obowiązku szczepień, a nasz kraj odwiedza Andrew Wakefield – naukowiec, reżyser filmu „Vaxxed” – Zaszczepieni – od zatuszowania do katastrofy.

Ocenzurowany odcinek „Szeptem” (kliknij).

Poniżej absurdalna odpowiedź od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Skarga do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z ocenzurowaniem programu z udziałem rodziców ofiar powikłań szczepień na wezwanie Naczelnej Rady Lekarskiej

W imieniu tysięcy polskich rodzin składam skargę na jednostronny sposób prezentowania problematyki szczepień, brak reprezentanta rodzin poszkodowanych przez powikłania poszczepienne, błędy lekarskie i urzędnicze oraz zaprezentowanie wyłącznie postaw proszczepionkowych w programie ?Szeptem? z 23.11.2016 r. Wcześniejszy program z 4.11., który je przedstawił został usunięty na żądanie Naczelnej Izby Lekarskiej.

1 kwietnia 1990 sejm Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o jej zniesieniu o czym zapomniała Naczelna Rada Lekarska i osoby, które podjęły decyzję o usunięciu programu ze strony VOD.

Ocenzurowany program  poruszył największe problemy rodziców ? brak informowania o skutkach szczepień, bezduszność lekarzy i systemu, gdy stanie się coś złego, a także zerową odpowiedzialność i arogancję urzędników. Sanepid nie chce przyjmować zgłoszeń od lekarzy o NOP-ach (niepożądanych odczynach poszczepiennych) a ci ostatni boją się lub nie chcą ich zgłaszać. Krajowa Konsultant do spraw Pediatrii (która według swojego oświadczenia pracuje na rzecz kilku producentów szczepionek) oficjalnie grozi lekarzom odebraniem prawa wykonywania zawodu, jeśli informują pacjentów o możliwych zagrożeniach związanych ze szczepieniami. Tych zdarzeń są tysiące.

W naszym kraju nie tylko należycie nie rejestruje się NOP-ów, na podstawie czego powinno się oceniać bezpieczeństwo programu szczepień, ale nie ma żadnego systemu odszkodowań za powikłania poszczepienne! Mimo, że do szczepień bezprawnie przymusza się wysokimi grzywnami. Ignorowana jest Konstytucja, ignorowane są ustawy.

I właśnie teraz – w zderzeniu z tragicznymi historiami dzieci i ich rodziców TVP w odpowiedzi na apel Naczelnej Izby Lekarskiej, która od lat szkaluje lekarzy mówiących i piszących prawdę o szczepieniach, zdejmuje program z ich historiami.

Nie możemy po niemal 30 latach od upadku ?komuny? pozwalać na cenzurowanie programów telewizji publicznej, której misją jest pokazywanie bolączek zwykłych ludzi, patrzenie na ręce urzędnikom, także skorumpowanym, aroganckim, bezdusznym, dla których najważniejsza jest kariera lub powiązania finansowe.

Czy telewizja publiczna stała się tubą reklamową koncernów i korporacji oraz narzędziem do tuszowania łamiącej prawo działalności urzędników?

Żądamy usunięcia ze strony VOD programu bez udziału reprezentantów poszkodowanych rodzin.

 

W imieniu rodzin dzieci poszkodowanych przez szczepienia.

 

Justyna Socha

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach ?STOP NOP?

Odpowiedź na skargę od KRRiT: 

Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, że w związku ze skargami dotyczącymi treści audycji Szeptem, w których poruszano problematykę szczepień ochronnych (emisja: TVP2, 2 oraz 23 listopada 2016 r.), Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła postępowanie wyjaśniające. W ramach tego postępowania w stanowisku przekazanym do KRRiT nadawca odniósł się do zarzutów zawartych w skargach.

Telewizja Polska SA  podkreśliła, że Szeptem to cykl audycji o uczuciach, relacjach, emocjach i problemach osobistych. Prowadzony jest ?na żywo? i opiera się na interakcji z widzami poprzez kontakt telefoniczny oraz media społecznościowe. Odcinek z 2 listopada poświęcony był problemowi NOP, czyli niepożądanym objawom poszczepiennym. Scenariusz przewidywał, że prowadzący będą reprezentować różne punkty widzenia na tę problematykę. Red. Anna Popek prezentowała poglądy ?za? szczepieniami, natomiast współprowadzący Dariusz Kowalski przedstawiał poglądy osób, które doświadczyły u swoich dzieci problemów związanych z niepożądanymi objawami poszczepiennymi. Wśród widzów kontaktujących się z uczestnikami audycji dominowały wypowiedzi dotyczące kwestii NOP oraz osamotnienia i bezradności związanej z tym problemem i jego następstwami.

TVP SA zapewniła, że jako nadawca publiczny przywiązuje szczególną uwagę do propagowania wiedzy medycznej oraz świadomości społecznej w tym zakresie. W związku z zainteresowaniem tematem i emocjami, jakie on wywołał, realizatorzy cyklu postanowili kontynuować dyskusję w kolejnym odcinku (emisja 23 listopada 2016 r.). W tym wydaniu wzięli udział specjaliści i lekarze: prof. Romuald Krajewski, przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Zieliński, epidemiolog, przedstawiciel Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH oraz Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia. Eksperci między innymi odpowiadali na pytania zadawane bezpośrednio przez widzów podczas trwania audycji. TVP informuje, iż po emisji tego odcinka, otrzymała podziękowania od p. Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Analiza przeprowadzona w KRRiT potwierdziła, że widzowie mieli możliwość zapoznania się w wyczerpujący sposób zarówno z głosami osób sygnalizujących problemy związane z przypadkami niepożądanych objawów poszczepiennych, jak też opiniami profesjonalistów, którzy w sposób rzetelny i w oparciu o wiedzę medyczną przedstawili zalety i korzyści płynące z obowiązkowych szczepień, zarówno w skali jednostki, jak i populacji całego społeczeństwa, w tym również w kontekście położenia geograficznego naszego kraju oraz możliwych zagrożeń wynikających z migracji ludności.

Uwzględniając powyższe aspekty Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na stanowisku, iż nie można Telewizji Polskiej postawić zarzutu propagowania poglądów sprzecznych z aktualną wiedzą medyczną.

Pragnę również podkreślić, że decyzja o umieszczeniu bądź rezygnacji z umieszczania określonych audycji w katalogu VOD na stronie www.vod.tvp.pl jest każdorazowo suwerennie podejmowana przez nadawcę ? administratora serwisu. KRRiT nie ma podstaw prawnych do ingerowania w takie decyzje.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

 

Z poważaniem,

 

Anna Szydłowska-Żurawska

Dyrektor Departamentu Prezydialnego

Wydział Skarg i Wniosków w Departamencie Prezydialnym

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa