Grzywna za brak szczepień – pomoc prawna

TAKTYKA STOP NOP – ETAP II – SANEPID/WOJEWODA

STOP NOP pomaga rodzicom zmuszanym do szczepień wbrew ich woli. Mogą liczyć na pomoc od chwili otrzymania wezwania z sanepidu. Prosimy o przesłanie zdjęcia na pomoc.grzywna@gmail.com
Gdy rodzice otrzymają postanowienie o nałożeniu grzywny niezwykle ważne jest wysłanie zażalenia w ciągu 7 dni od odebrania pisma! Zwykle nie trzeba płacić grzywny.
Pisma może napisać za rodziców bezpłatnie* kancelaria prawna współpracująca ze STOP NOP. Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z pomocy proszona jest o przesłanie skanów lub dobrej jakości zdjęcia pism niezwłocznie po odebraniu ich z poczty na poniższy email
pomoc.grzywna@gmail.com
z dopiskiem POMOC PRAWNA. UWAGA! Należy opisać załączniki i wysłać je w jednej wiadomości (w orientacji pionowej).

ETAP III – SĄDY/ETPCz

STOP NOP zależy alby każdy rodzic kontynuował obronę w sądach administracyjnych (WSA I NSA), a następnie kierował skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. W ten sposób możemy wywalczyć korzystne wyroki sądów.
UWAGA! Bezpłatna pomoc nie dotyczy skargi do sądu administracyjnego o czym należy rozmawiać z kancelarią indywidualnie. Kontakt znajduje się na stronie www.adwokat-poznan.pl Rodzice mogą wnioskować do STOP NOP o pomoc w pokryciu kosztów napisania skargi do sądów.
*Jeśli korespondencja ma zostać wysłana przez kancelarię należy pokryć koszty pełnomocnictwa. Mozna uniknąć tych kosztów wysyłając pisma samemu po otrzymaniu wzorów pism od kancelarii.
Prosimy o dobrowolne darowizny dzięki którym pokryjemy koszty obsługi prawnej.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”
Wzory pism dla osób, które chcą się bronić indywidualnie (uwaga należy je dopasować do indywidualnej sytuacji i aktualnej sytuacji prawnej). http://www.pisma.szczepienia.org.pl/wzory-pism.html  Wzór skargi do sądu administracyjnego tutaj.