Petycja koalicji organizacji WSPÓLNIE DLA WOLNOŚCI

Warszawa, 10.01.2022

Koalicja organizacji ?Wspólnie dla Wolności?

stopsegregacji@gmail.com 

Prezydium i Członkowie Komisji Zdrowia 

oraz Posłowie na Sejm RP za pośrednictwem Klubów

ul. Wiejska 4/6/8

00-902 Warszawa

Prezydent RP

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10

00?902 Warszawa

Petycja koalicji organizacji WSPÓLNIE DLA WOLNOŚCI

reprezentującej większość Polaków, środowiska polskich medyków, prawników, przedsiębiorców, nauczycieli, mundurowych, rodziców i innych obywateli połączonych we wspólnym ruchu na rzecz wolności.

W związku z procedowaniem druku 1846, żądając odrzucenia projektu w całości, powołując się na stanowiska organizacji i obywateli przedstawione podczas wysłuchania publicznego, wnosimy o to, by w Polsce:

 1. Przywrócić wolność słowa i doprowadzić do merytorycznej debaty publicznej w związku z obecną sytuacją epidemiczną w sejmie i mediach publicznych.
 2. Zaprzestać całodobowego straszenia społeczeństwa poprzez oddziaływania mediów głównego nurtu. Lęk jest najsilniejszym presorem układu odpornościowego. Wnosimy o rozpoczęcie akcji informacyjnej i profilaktycznej, promującej zdrowy styl życia.. 
 3. Wstrzymać testowanie na Covid-19 osób zdrowych niewiarygodnymi testami badawczymi.
 4. Wprowadzić LECZENIE Covid-19 i innych infekcji wirusowych poprzez:

–  opracowanie protokołu  wczesnego leczenia Covid-19 dla POZ na podstawie dostępnych protokołów np. FLCCC, czy Dr Vladimira Zelenki.

– otwarcie POZ-ów i zniesienie teleporad,

– przywrócenie dotychczasowego rytmu pracy izb przyjęć i SOR-ów 

– przywrócenie dotychczasowego trybu pracy oddziałów szpitalnych wszystkich specjalności.

 1.  Znieść obostrzenia covidowe o już udowodnionym braku skuteczności, takie jak ?lockdown?, dystanse, kwarantanny i maseczki.

6. Nie doprowadzać do segregacji i dyskryminacji ludności poprzez dzielenie społeczeństwa paszportami covidowymi, wycofując je całkowicie. 

7. Nie nakładać obowiązku szczepień, w tym wybranych grup zawodowych. Nowatorskie preparaty zwane ?szczepionkami na Covid-19? spowodowały już tak ogromną ilość szkód zdrowotnych i zgonów, jakich nigdy nie notowano po podaniu jakichkolwiek preparatów medycznych.

8. Przywrócić ustawowo zagwarantowany dostęp do nauki dla dzieci i młodzieży w trybie stacjonarnym.

9. Znieść segregację w szkołach i na wyższych uczelniach wśród uczniów, studentów i nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych oraz w innych zakładach pracy poprzez zlikwidowanie kwarantann uzależnionych od tego, czy dana osoba jest zaszczepiona. 

10. Zająć się ważnymi dla gospodarki projektami ratowania pogrążonej w potężnym kryzysie gospodarczym branży gastronomicznej, hotelarskiej i turystycznej (ho-ga-tur). Jednym z głównych projektów to zmiana ustawy o podatku VAT i wprowadzenie jednolitej 5% stawki VAT na wszystkie usługi gastronomiczne, także napoje. Segment ho-ga-tur to najbardziej poszkodowana ekonomicznie grupa przedsiębiorców, zostawiona obecnie bez żadnego wsparcia finansowego, ze spadkiem obrotów o 54%, bezrobociem sięgającym 8%, bankructwami i wymuszonym przebranżowieniem w 20 000 lokali przy równoczesnej wiedzy decydentów w Ministerstwie Zdrowia, że lockdowny nie są skutecznym narzędziem do walki z pandemią COVID-19.

Uzasadnienie:

 1. Dotychczasowa polityka Ministerstwa Zdrowia doprowadziła do ogromnej liczby nadmiarowych zgonów (150 000 ludzi), głównie poprzez brak wczesnego leczenia i zamknięcie POZ oraz dostępu do leczenia szpitalnego.
 2. Wprowadzenie testowania niewiarygodnymi testami i innych nieskutecznych obostrzeń zrujnowało podstawy funkcjonowania państwa w tym gospodarkę, szkolnictwo.
 3. Notujemy ogromne straty zdrowotne wśród dzieci i młodzieży z powodu zdalnego nauczania.
 4. Polityka państwa bazuje obecnie na nieuzasadnionych medycznie ani prawnie założeniach: opiera się na błędnym założeniu, jakoby tzw. szczepienia na COVID-19 zatrzymywały transmisję wirusa oraz na tym, że testy PCR skutecznie go wykrywają, gwałci również podstawowe prawa konstytucyjne obywatela Rzeczypospolitej na czele z art. 32.

Pragniemy zwrócić uwagę, że powyższy projekt godzi w poszanowanie woli połowy narodu. Preparatu zwanego ?szczepionką? nie przyjęło 45% społeczeństwa, a wśród pozostałych 55% jest wiele osób, które uległy presji pośredniej (utrata wynagrodzenia przez częste przebywanie na kwarantannie, odsuwanie od aktywności zawodowej) lub propagandowej. Ponadto przypominamy, iż w wysłuchaniu publicznym dotyczącym powyższego projektu ustawy wśród osób zabierających głos zaobserwować można było miażdżącą przewagę  przeciwników proponowanych rozwiązań (70:1!!!). Przedstawiciele społeczeństwa i różnych organizacji przedstawili liczne, ważne argumenty merytoryczne dotyczące wszystkich obszarów życia społecznego. Jedyny zaś głos przeciwny pochodził od przedstawiciela pracodawców korporacji opartych o kapitał zagraniczny. 

Ostrzegamy i alarmujemy, że wprowadzenie zapisów druku 1846 w formie ustawy zdestabilizuje bezpieczeństwo wewnętrzne Polski, tak jak to się stało w innych krajach, w których ustawy tego typu zostały już wprowadzone. Doprowadzi to do masowych protestów, rozrób na ulicach miast, dewastacji mienia publicznego i prywatnego,  co w ostateczności może doprowadzić nawet do wojny domowej.

Mamy nadzieję, że wezmą Państwo pod rozwagę nasze postulaty oraz pochylą się z uwagą nad argumentacją przedstawioną podczas wysłuchania publicznego, w tej petycji, w załączonych stanowiskach oraz pozostałych przedstawicieli strony społecznej biorących udział w wysłuchaniu dnia 5.01.2022 r. . Deklarujemy gotowość przygotowania projektu zmiany prawa w oparciu o nasze postulaty oraz stanowiska, żądając odrzucenia projektu w całości. 

Koalicja organizacji ?Wspólnie dla Wolności?

Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców  

Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń 

Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty ?Nauczyciele dla Wolności?

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej  

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP   

Fundacja Nowe Spektrum

Załączniki: 

 1. Stanowisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP – adwokat Arkadiusz Tetela
 2.  Stanowisko Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty ?Nauczyciele dla Wolności?
 3. Stanowisko Fundacji Nowe Spektrum
 4. Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców
 5. Stanowisko Stowarzyszenia Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń 
 6. Stanowisko Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej

Do wiadomości: 

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni

Koalicyjny Klub Poselski Lewicy (Nowa Lewica, Razem)

Klub Parlamentarny Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści

Koło Poselskie Konfederacja

Koło Parlamentarne Polska 2050

Koło Parlamentarne Porozumienie Jarosława Gowina

Koło Poselskie Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia 

Koło Poselskie Polskie Sprawy

Koło Parlamentarne PPS

Posłowie Niezrzeszeni