Alfie Evans: problemy chłopca zaczęły się od szczepień

Dziecko, u którego podejrzewa się zaburzenia neurologiczne nie powinno być szczepione skoro nie było diagnozy. U Alfiego Evansa lekarze nie postawili diagnozy. Mimo to lekarze i sąd nie dali mu szansy na życie. Chłopiec zmarł po kilku dniach po odłączeniu go od aparatury wspomagającej oddech. Sąd wbrew woli rodziców, którzy chcieli szukać pomocy dla dziecka w innym szpitalu, wydał na niego wyrok śmierci.
 
Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku. 11.07.2016 r. chłopiec otrzymał osiem szczepionek w trzech wkłuciach oraz jedną doustnie. Były to szczepionki Infanrix IPV Hib, Prevenar, Bexsero, rotavirus. Według informacji z wyroku sądu w tym czasie zauważono u chłopca zezowanie.
 
9.09.2016 r. Alfie otrzymał siedem szczepionek: Infanrix IPV Hib oraz Rotarix. Alfie zaczął się mniej uśmiechać, długo spał do tego stopnia, że zaczęło to niepokoić mamę i dość często musiała go budzić. Martwiła się również brakiem ogólnych interakcji i niechęcią Alfiego do sięgania po zabawki i niechęcią do zabawy. Zastanawiano się czy zez nie jest objawem poważniejszych problemów, nawet zaburzeń zdolności widzenia. Pielęgniarka środowiskowa była zaniepokojona brakiem odpowiedniej do wieku kontroli głowy Alfiego.
 
Mimo tych problemów 18.11.2016 r. chłopczyk otrzymał siedem szczepionek w trzech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar 13, Bexsero. W szóstym miesiącu życia nie było żadnych wątpliwości, że Alfie wykazuje oznaki znacznego opóźnienia rozwojowego.
 
W listopadzie 2016 r. został poddany przeglądowi w poradni ogólnej w szpitalu Alder Hey. Skan mózgu / kręgosłupa MRI został wykonany 30 listopada 2016 r. Raport z badania wykazał, że funkcjonuje on w zakresie przewidywanym dla niemowlęcia w wieku od 6 tygodni do 2 miesięcy.
 
Pediatra, odnotował co następuje: „Skan mózgu MRI wykonany w dniu 30.11.2016 wykazał opóźnioną mielinizację graniczną ze względu na wiek chronologiczny i niewyjaśnione ograniczenie dyfuzji wzdłuż czuciowej kory ruchowej, korowo-rdzeniowej. Kanały i włókna prowadzą do środkowych płatów skroniowych. Wygląd nie jest typowy dla żadnego konkretnego zaburzenia. Sugerowane możliwe do wykluczenia diagnozy to zaburzenia mitochondrialne i niekenotyczna hiperglicynemia.
 
Źródło: 1. Wyrok sądu, który skazał Alfiego na śmierć.
2. Zdjęcie książeczki szczepień.
3. Zrzut z FB mamy chłopca, gdzie wyrażała obawy przed drugą serią szczepień.
kate evans