Paszport szczepień

Informacja otrzymana z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wąbrzeźnie:

„Po przyjęciu drugiej dawki szczepionki wystawiane są kody QR, które można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta oraz w aplikacji mObywatel. Kod będzie miał datę ważności. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wówczas może wziąć z punktu szczepień wydruk potwierdzający, tzw. paszport osoby zaszczepionej. Dokument potwierdza, że osoba jest zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym.

Dostępna jest aplikacja „Zaszczepieni”, która umożliwia potwierdzenie, że ktoś, kto pokazuje nam kod QR, jest rzeczywiście zaszczepiony. Aplikacja sprawdza ważność i poprawność kodu QR osoby zaszczepionej. Pokazuje też podstawowe dane o jego właścicielu, w tym imiona, pierwszą literę nazwiska oraz dzień i miesiąc urodzin. Dzięki temu można sprawdzić, że jest to kod osoby, która go okazuje. Osoba, która pokazuje do skanowania kod QR, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w kodzie.

Obecnie kod QR może być przydatny przy wjeździe do Polski ? od 28 grudnia 2020 r. osoby, które zostały zaszczepione przeciw COVID-19, nie są kierowane na kwarantannę.

Aplikacja działa offline, a połączenia z Internetem potrzebuje jedynie w przypadku aktualizacji programu. Aplikacja ?Zaszczepieni? jest do pobrania w Google Play i App Store.

Dodatkowe informacje można uzyskać na dedykowanej szczepieniom przeciwko COVID-19 stronie internetowej.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie