Szczepienia ? czy polskie dzieci są bezpieczne? Obejrzyj transmisję z Sejmu.  

 

19 kwietnia 2017 o godz. 12:00 posłowie Kukiz?15 Piotr Liroy Marzec, Paweł Skutecki, Wojciech Bakun oraz Jerzy Kozłowski organizują kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Tematem spotkania będzie Funkcjonowanie systemu w zakresie zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych oraz niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Udział w posiedzeniu kolejny raz potwierdził Główny Inspektor Sanitarny pan Marek Posobkiewicz. Zaproszono również przedstawicieli innych urzędów oraz lekarzy i naukowców.

Stroną społeczną, reprezentującą poszkodowanych pacjentów w dyskusji nad tak ważnym społecznie tematem dotyczącym zdrowia wszystkich Polaków, jak bezpieczeństwo programu szczepień, jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach ?STOP NOP?, które o godz. 12:00 zaprasza na transmisję na żywo z powiedzenia na swoją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/  

Stowarzyszenie apeluje aby lekarze rzetelnie wywiązywali się z obowiązku informowania pacjentów o każdym znanym ryzyku szczepień, zaczynając od obowiązkowego udostępnienia ulotki szczepionki przed zabiegiem. Aby również, tak jak prawo nakazuje, rzetelnie rejestrowali wszystkie zdarzenia poszczepienne, oraz podjęli uczciwą debatę publiczną prowadzącą do koniecznych dla bezpieczeństwa osób szczepionych zmian.

Dowody karygodnych zaniedbań lekarskich, zagrażających zdrowiu i życiu wszystkich osób szczepionych w Polsce, zostały przedstawione najwyższym urzędnikom już ponad rok temu podczas debaty sejmowej ?Obowiązek szczepień w Polsce? zorganizowanej we wrześniu 2015 r. przez obecnego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Do obejrzenia tutaj.

Od tego czasu terror wobec polskich rodzin i cenzura wobec lekarzy, którzy mówią głośno o problemach powikłań poszczepiennych nasila się, a na początku kwietnia odbyła się w warszawskim sądzie lekarskim sprawa przeciw biorącej udział w ww. debacie oraz w posiedzeniach zespołu parlamentarnego lekarce, dr Katarzynie Bross ? Walderdoff. Zarzutem są krytyczne opnie na temat szczepienia noworodków z problemami zdrowotnymi (a przecież obowiązek szczepienia noworodków dwiema szczepionkami jest tylko w czterech państwach byłego bloku wschodniego).

Stowarzyszenie ?STOP NOP?, którego celem nie jest zwalczanie szczepień, lecz zmiana szkodliwego systemu, oczekuje podjęcia uczciwego dialogu publicznego na temat pełnej dobrowolności szczepień, gwarantowanej każdemu człowiekowi wieloma aktami międzynarodowymi  i przepisami krajowymi, z jakiej od dziesięcioleci korzystają obywatele większości państw europejskich, oraz realizacji postulatów:

 ? oczyszczenia administracji publicznej z osób z konfliktem interesów, wykonujących płatne zlecenia na rzecz producentów szczepionek, co jest przyczyną wielu niebezpiecznych nieprawidłowości systemu zdrowia

? otwartej dyskusji ze środowiskiem ofiar szczepień i systemu szczepień na temat założeń skutecznej zmiany niedziałającego z powodu wpływów w/w osób systemu diagnozowania, rejestracji i leczenia NOP,

? natychmiastowego uruchomienia systemu odszkodowań dla ofiar powikłań poszczepiennych.

Trwające obecnie represje wobec lekarzy rzetelnie informujących pacjentów o ryzyku szczepień, medialna propaganda nienawiści przeciwko ofiarom szczepień, oraz cenzura w celu utrzymania w Polsce przymusu szczepień w oparciu o podstawową niewiedzę społeczeństwa na temat możliwych powikłań poszczepiennych, poszkodowane osoby odbierają jako dyskryminację i prześladowanie na podstawie prawa międzynarodowego, w celu pozbawienia obywateli Polski podstawowych praw.

W celu rozwiązania opisanych problemów, wszystkie zainteresowane osoby, lekarze oraz reprezentanci odpowiedzialnych urzędów proszeni są przez stronę społeczną o podjęcie publicznej debaty zaczynając od przestrzeni jaką dają posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych, w celu wypracowania oczekiwanych przez poszkodowanych obywateli założeń zmiany prawa w interesie całego społeczeństwa, a zwłaszcza poddawanych wielu szczepieniom dzieci.

transmijsa2