Trzaskowski wykluczył 2600 dzieci ze żłobków – rodzice poszli do sądu

Pod koniec listopada zeszłego roku prezydent Warszawy i obecny kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski, obwieścił, że dla nieszczepionych dzieci nie będzie miejsca w warszawskich żłobkach. Szóstka rodziców nie pozostała bierna. Zaskarżyli uchwałę radnych do sądu administracyjnego. Reprezentuje ich adwokat Arkadiusz Tetela, a do postępowania dołączyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

25 czerwca o godz. 9:00 w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie przy ul. Jasnej 2/4/ odbędzie się kolejne posiedzenie w sprawie rozpatrzenia skargi rodziców.

Komentarz Rafała Trzaskowskiego.

Komentarz Iwony Stępnikowskiej – jednej z mam skarżących uchwałę, Justyny Sochy – prezes Stowarzyszenia STOP NOP oraz radnej Marty Pamięta, sprzed siedmiu miesięcy.

Inżynierowie społeczni z ratusza narzucają nam nowy model rodziny. Żłobek i szkoła jako podstawowa komórka społeczna. Rada Warszawy wykorzystuje finansowane przez mieszkańców żłobki do ograniczenia władzy rodzicielskiej i przymuszenia rodziców najmłodszych dzieci do stosowania kalendarza szczepień bez względu na stan zdrowia dzieci.Służba zdrowia wywiera presję na lekarzach by szczepili dzieci w trakcie infekcji i mimo innych przeciwwskazań byle by dotrzymać kalendarza szczepień, a Rada Warszawy wprowadziła wczoraj segregację zamykając od stycznia dostęp do żłobków dzieciom, które nie mają wszystkich aktualnych szczepień. Oczywiście szczepienia będą sprawdzane tylko podczas rekrutacji. 😉 Radni i zarząd Warszawy nie troszczą się o zdrowie dzieci, bo nie interesuje ich fatalny stan epidemiologiczny masowych żłobków. Zastępca prezydenta Paweł Rabiej (.Nowoczesna) deklaruje chęć wzorowania się na krajach skandynawskich w których po przymusie dbania o zdrowie władze nakładany ścisły obowiązek codziennego korzystania z instytucjonalne opieki nad dziećmi od żłobków do szkół. Ponadto dbały o promowanie tolerancji wobec osób o różnej orientacji seksualnej, religii czy rasie poprzez ściąganie imigrantów i latarników LGBT. Kolejnymi zdobyczami skandynawskiej inżynierii społecznej są masowe odbierania dzieciom rodziców i przekazywanie dzieci do rodzin LGBT, czy imigrantów. Zresztą Urząd Miasta już próbował nakłonić radnych do nałożenia kary na rodziców za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności w żłobku. Tymczasem również wczoraj WSA rozpatrywał skargę grupy rodziców na poprzednią uchwałę RW wprowadzającą silną preferencję przy rekrutacji do żłobków finansowanych przez podatników (samorządowych i części prywatnych). Na rozprawie do postępowania przyłączyło się Stowarzyszenie Promowania Wiedzy o Szczepieniach STOPNOP w osobie przewodniczącej Justyny Sochy.50 minut poźniej w sąsiednim Naczelnym Sądzie Administracyjnym na rozprawie w sprawie grzywny przymuszającej do szczepienia sąd postanowił zawiesić postępowanie do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z Konstytucją zapisów o obowiązku szczepień. Dodajmy, że niektórzy uważają, że obowiązku nie ma, bo kalendarz szczepień nie znajduje się w ustawie, tylko w rozporządzeniu.

Opublikowany przez Ursynów TV Czwartek, 28 listopada 2019

Cieszący się dużym powodzeniem wpis na Facebooku STOP NOP informujący o posiedzeniu sądu.

Obiecywał bezpłatne żłobki. Wykluczył 2600 dzieci. Do zobaczenia w sądzie!Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.Więcej https://stopnop.com.pl/trzaskowski/

Opublikowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Niedziela, 21 czerwca 2020