Jesteś przymuszany do szczepień? Grzywna za grzywnę – nałóż grzywnę sanepidowi!

Dostałeś grzywnę lub sanepid grozi ci jej nałożeniem? Wiesz, ze 17 państw europejskich daje wolny wybór a polscy rodzice są dyskryminowani? Teraz możesz się lepiej bronić!

  1. Wyślij wniosek o udzielenie informacji do sanepidu, który wzywa do wykonania szczepień. klinkij tu >>> wniosek o udzielenie informacji (wzor 10.07.17)

  2. Gdy nie odpowie w ciągu 14 dni lub nie odpowie wyczerpująco na pytania z wniosku wyślij skargę do sądu administracyjnego na bezczynność w zakresie udostępnienia informacji (Uwaga! będziesz musiał pokryć koszty sądowe w wysokości 100 zł). kliknij tu >>> skarga brak informacji

Ważne jest, aby żądanie było sformułowane w odniesieniu do ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz powiązane z numerem sprawy przymuszającej. Powołując się na jej numer należy złożyć zapytanie o powikłania i NOP. Wojewódzki Sąd Administracyjny może stwierdzić przewlekłość postępowania i nieudzielenie informacji. Za to grozi urzędowi kara grzywny.

WIĘCEJ: klikninj>>> Jak bronić się przed przymusem szczepień i grzywnami

Pierwsze dwa orzeczenia sądu – sanepid z Kłodzka i z Poznania muszą pokryć koszty 580 zł! Tutaj orzeczenie WSA we Wrocławiu – kliknij tu >>> orzeczenie WSA – 580 zł grzywny dla sanepidu.