#czerwonakartka #zglosNOP – guz rzekomy mózgu po szczepionce przeciw HPV

Chcę opowiedzieć swoją historię o NOP ku przestrodze młodych dziewczyn. Jestem osobą dorosłą, pół roku temu urodziłam syna. Czy szczepię moje dziecko? Za żadne skarby świata!

Sześć lat temu pokierowana przez swojego ginekologa zaszczepiłam się na raka szyjki macicy (szczepionką Silgard, w innych państwach Gardasil). W końcu jestem świeżo po 30 – stce, moje pokolenie szczepione było na wszystko. Niestety moje życie od czasu ostatniej dawki szczepionki uległo zmianie już na zawsze.

Zaczęło się dość niewinnie – bólami głowy, mdłościami. Później było już coraz gorzej. Z każdym miesiącem mój stan zdrowia i samopoczucie pogarszało się. Leczyłam się pod kątem migren. Odwiedzałam wielu lekarzy, wielu dziedzin, wielu specjalizacji, medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Z czasem zaczęłam tracić mój idealny dotąd wzrok, mroczki w wielu kolorach, światłowstręt, silne bóle głowy aż do nudności, utrata równowagi, drgawki rąk, pulsowanie w skroniach, bezsenność… Moje życie zamieniło się w koszmar. Nikt nie umiał mi pomóc.
Bałam się wychodzić z domu do sklepu, do pracy, ciągle towarzyszyło mi uczucie na pograniczu utraty przytomności. Bałam się prowadzić samochód, gdyż coraz trudniej było mi złapać ostrość widzenia. W końcu nadszedł ten dzień kiedy udałam się do okulisty i ku mojemu zdziwieniu zostałam skierowana w trybie natychmiastowym do szpitala na oddział neurologii. Rozpoznanie – podejrzenie guza mózgu. Badania… badania… biopsje, ostry dyżur..  Zaskakujące wyniki – endokrynologia, neurologia, okulistyka… Tygodnie w szpitalu… Wywiady lekarzy, podsyłanie mi psychologów. Ordynator oddziału był ze mną szczery, choć myślę, że nie do końca. Wypis ”guz rzekomy mózgu”objawy bez samego ogniska zapalnego, guz bez guza...

Moje życie uległo zniszczeniu bez szans na odzyskanie go, a o oddziaływaniu szczepionki po dziś dzień ani słowa… Zastanówcie się milion razy zanim dacie się zatruć!

________

Podobne objawy zaobserwowano u duńskich dziewczynek szczepionych przeciw HPV. Tutaj można obejrzeć film dokumentalny wyświetlony przed publiczną telewizję. 

msd hpv