Nałóż grzywnę sanepidowi!

Nie chcesz dostać grzywny lub powstrzymać jej nałożenie? Sanepid grozi ci wysyłając wezwanie lub upomnienie? Obroń się przed presją i zyskaj  czas, gdy inni rodzice przecierają szlak w sądach administracyjnych i Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Tysiące wniosków wysłanych w całej Polsce może sparaliżować nielegalne działania przymuszające do szczepień!

Wniosek możesz wyślij nawet kilkukrotnie kierując skargę na niewyczerpującą odpowiedź urzędu na pytania do sądu.

Sanepid wzywa cię do wykonania szczepień? 

WNIOSEK O INFORMACJE – Wyślij wniosek o udzielenie informacji do sanepidu, który wzywa do wykonania szczepień podając numer indywidualnej sprawy z wezwania lub upomnienia. Pobierz go stąd >>> wniosek 6_01 (1)

WYŚLIJ SKARGĘ DO SĄDU – Gdy nie odpowie wyczerpująco na pytania z wniosku lub nie odpowie wcale w ciagu 14 dni, wyślij skargę do sądu administracyjnego na bezczynność w zakresie udostępnienia informacji Uwaga! musisz pokryć koszty sądowe w wysokości 100 zł, nie musisz brać udziału w posiedzeniu sądu). Pobierz stąd >>> skarga do sądu na brak informacji

Ważne jest, aby żądanie było sformułowane w odniesieniu do ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz powiązane z numerem sprawy przymuszającej. Wojewódzki Sąd Administracyjny może stwierdzić przewlekłość postępowania i nieudzielenie informacji. Za to grozi urzędowi kara grzywny i/lub obowiązek pokrycia kosztów postępowania.

WIĘCEJ: kliknij>>> Pomoc od otrzymania wezwania z sanepidu i grzywny przymuszającej do szczepień.

Jest już ponad kilkadziesiąt korzystnych wyroków sądów. Sanepidy musiały pokryć koszty od 100 do 580 zł!

Tutaj można zapoznać się z jednym z orzeczeń.  orzeczenie WSA – 580 zł kosztów do pokrycia przez sanepid.

PODEJMIJ DZIAŁANIA W PRZYCHODNI – www.stopnop.com.pl/taktyka