List od psychiatry

LIST OD PSYCHIATRY

Lek. med. Dorota Staszewska

TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAĆ – uczono mnie od zawsze. BEZ PANIKI BĘDĄ LEPSZE WYNIKI ? przypominała siostra.

Wszelkie moje doświadczenia z duchowych ścieżek podkreślają wagę SPOKOJU.

Tymczasem ? jak kraj długi i szeroki ? widać działania ignorujące te przestrogi; od przeszło siedmiu miesięcy chlebem powszednim naszej psychiki jest nieprzerwanie strach, lęk, panika?

Zamiast uspokoić społeczeństwo, wzmocnić, dodać ducha, by łatwiej poradziło sobie z tak zwaną ?pandemią?- straszy się je nieustannie?

Już choćby podawaniem do publicznej wiadomości najgorszych, najbardziej zatrważających liczb, dalekich od faktów.

Nasze zaufanie upada, gdy słyszymy, jak szantażem finansowym – na prawo i lewo – wymusza się na pacjentach z wszelkimi innymi chorobami, by deklarowali zakażenie koronawirusem? Jak rodzącym odmawia się przyjęcia do szpitali, jeśli odmówią fałszywego podpisu? Jak rodzinom zmarłych z powodu zawału lub nowotworu obiecuje się darmowy pochówek i kilka tysięcy złotych dla lekarza, który takie fałszywe świadectwo wystawi?

Trudno się dziwić, że tylu ludzi ulega przekupieniu, i że wszelkie liczby chorych na Covid-19 należy poddać w wątpliwość.

W moim domu i szkole nauczono mnie, co to jest UCZCIWOŚĆ.

Na studiach medycznych profesorowie i asystenci dzielili się z nami swą wiedzą, byśmy mogli pomóc cierpiącym.

(SALUS AEGROTI SUPREMA LEX!

DOBRO CHOREGO NAJWYŻSZYM PRAWEM!)

A tu nagle jesteśmy świadkami całkiem odmiennych działań: zamiast natychmiast zająć się ciężko chorymi z zagrożeniem życia lub kalectwem ? opóźnia się pilną pomoc szukając w pierwszej kolejności zakażenia koronawirusem. Tylko ON jest ważny! I dla władz politycznych, i dla władz wielu placówek służby zdrowia.

O ofiarach takiego postępowania ? wbrew PRZYRZECZENIU LEKARSKIEMU opartemu na PRZYSIĘDZE HIPPOKRATESA – nie dowiemy się z mediów głównego nurtu. Tam podadzą nam tylko ?naciągane?, fałszywe liczby ?zmarłych z powodu Covid-19?.

A ja ? psychiatra – muszę przez cały dzień wspomagać ofiary tego wzbudzanego i podsycanego lęku, który z ludzi dotąd spokojnych czyni wrogich sobie, podległych atakom histerii i paniki.

DIVIDE ET IMPERA (DZIEL I RZĄDŹ) ? wydaje się być ideą naszych przywódców politycznych.

DOBRO ZWYCIĘŻY tylko wtedy, kiedy się zjednoczymy.


List przekazany Stowarzyszeniu STOP NOP skierowany do uczestników Marszu o Wolność odczytany pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia 10 października 2020 roku.


4.10.2021 Lena Huppert napisała: Odeszła od nas nasza koleżanka, lekarka, niestrudzona działaczka i pocieszycielka strapionych serc – Dorotka Staszewska.

Zawsze zapalałaś dla wszystkich świeczki? Dziś ja zapalam ją dla Ciebie, Dorotko, by Ci rozświetlić ścieżkę do domu Pana ?

Spoczywaj w spokoju ??

________________

lekarz med. Dorota Staszewska – lekarz o nastawieniu holistycznym, psychiatra korzystający przede wszystkim
z osiągnięć psychoterapii. Praktyk medycyny komplementarnej – od relaksacji do akupunktury. Od lat obrońca GODNYCH NARODZIN, wraz z Ewą Szuchtą przełożyła na język polski „Narodziny bez przemocy” Fredericka Leboyera, którego wizytę w Polsce miała zaszczyt przygotować w roku 1983 z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim. Rzecznik ochrony ŚRODOWISKA NATURALNEGO, aktywnie działała w Koalicji Polska Wolna od GMO
i w innych organizacjach. Wezwana do sądu lekarskiego za wywiad dla Pl1TV.