Oświadczenie Zarządu STOP NOP

Szanowni Państwo!

Koleżanki, Koledzy!

Nasza działalność systematycznie nabiera rozpędu. Niemal 100 000 osób podpisało się pod naszymi petycjami. Wspólnymi siłami w ciągu ostatniego roku obroniliśmy trzy rodziny przed ingerencją państwa w ich suwerenne decyzje i próbą ograniczenia władzy rodzicielskiej. Toczy się kilkanaście procesów sądowych o powikłania poszczepienne. Wspieramy rodziny nękane postępowaniami przymuszającymi do niechcianych, często też niewskazanych dla zdrowia konkretnego dziecka, zabiegów medycznych. W całej Polsce trwa akcja bilboardowa z której przykład wzięły organizacje w USA, we Włoszech i Francji.

Aż 10 tysięcy osób protestowało 3 czerwca na ulicach Warszawy, największym wówczas proteście przeciwko przymusowi szczepień na świecie! Równie dużo jest nas w mediach społecznościowych, gdzie systematycznie gromadzimy wszystkie ważne pytania dotyczące szczepień, i odpowiadamy na nie. Skala przedsięwzięcia dobitnie pokazuje, że poruszana tematyka jest niezwykle delikatna, istotna a także budząca wiele emocji.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy merytorycznie, z pełnym zaangażowaniem i możliwie szybko reagowali na każdy głos wymagający wsparcia. Dla nich powołaliśmy 16 grup wojewódzkich z zaangażowanymi koordynatorami.

Każdego dnia, zapewniany pomoc prawną stu kolejnym rodzinom. To wszystko dzieje się na co dzień, z waszym udziałem i wsparciem! Dziękujemy za dotychczasową współpracę, pamiętajmy jednak, że jest to działanie społeczne i nie wszyscy mogą być dyspozycyjni 24 godziny na dobę. Podobnie jak w każdej, dużej rodzinie, ścierają się różne wizje przyszłości naszego Stowarzyszenia oraz poglądy na wiele kwestii. Jednocześnie ogrom napływających do nas spraw powoduje, że niemożliwością jest płynność przekazywania sobie informacji, zarówno między zarządem, jak i członkami Stowarzyszenia. Mimo czystych intencji, często górę biorą emocje. Czasami kończy się to tak jak w przypadku członków zarządu, którzy na przestrzeni lat, rezygnowali z pełnionych funkcji. Dziękujemy im za wkład w rozwój stowarzyszenia i życzymy powodzenia na nowej drodze. Na pewno nie raz będziemy się wspierać, bo nasze cele pozostają niezmienne.

Z dużą radością witamy Piotra Jawornika, który zgodził się na pracę w zarządzie stowarzyszenia na stanowisku Sekretarza Zarządu.

W związku z ciągle rosnącą liczbą osób chętnych do zaangażowania w działania Stowarzyszenia, rozwijającą się współpracą międzynarodową oraz ze względu na pojawiające się nowe wyzwania, planujemy usprawnić i zmienić naszą strukturę organizacyjną o czym będziemy na bieżąco informować.

Z pozdrowieniami,

Zarząd

Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach ?STOP NOP?

23.01.2018 r.