Rekordowe protesty zatrzymały likwidację religinych zwolnień ze szczepień w USA

Projekt ustawy w New Jersey, mający na celu zniesienie religijnych zwolnień ze szczepień, nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, gdy sesja legislacyjna dobiegła końca. 

Poprzedni tydzień rekordowych protestów przeciwko ustawie w budynku stanu New Jersey przeciągnął się do poniedziałku, gdy wielotysięczny tłum zgromadził się przed budynkiem. Nieprzerwane śpiewanie, okrzyki i syreny protestujących można było usłyszeć w trakcie obrad Zgromadzenia i Senatu przez cały dzień.   

Kilku członków parlamentu stanu New Jersey rozmawiało z protestującymi na zewnątrz, aby zasygnalizować solidarność w wysiłkach na rzecz pokonania ustawy. 

Republikański senator Mike Testa dwukrotnie przemawiał do tłumu: ? Ten [projekt ustawy] nie dotyczy zdrowia publicznego. Teraz to wiemy. ?

Demokraci zabezpieczyli kluczowy 21 głos przed czterema dniami, zgadzając się na kompromis z republikańskim senatorem Declanem O’Scanlonem. O’scanlon był jednym z atutów w grudniu, kiedy głosowanie nad ustawą zostało odłożone na później w obliczu masowych protestów przed świętami.

Kompromis zezwalał uczniom prywatnych niepublicznych szkół na opcję zwolnienia religijnego. 

Wielu postrzegało ustawę jako ingerencję w prawa obywatelskie, kwestię segregacji i religii.

Punkt zwrotny nastąpił w zeszłym tygodniu, kiedy prezydent Senatu w New Jersey i autor ustawy, Stephen Sweeney, wypowiedzieli się, argumentując, że szczepionki nie zawierają DNA abortowanego płodu – ważny punkt dla wielu osób o różnych przekonaniach i praktykowanych religiach. W rzeczywistości aktualny zalecany harmonogram szczepień naraża dzieci na częstszy kontakt z ludzkim DNA z aborcji, niż w jakimkolwiek innym okresie historii.

Ewa napisała do nas:

Kochani! Poniedzialek 13 stycznia – wazny dzien dla stanu New Jersey w USA? Prosimy o wsparcie duchowe, modlitwe, pozytywną energię? W Trenton odbedzie sie kolejne a zarazem finałowe glosowanie, ktore ma na celu zadecydowanie o losie naszych dzieci! Ustawa S2173 ma na celu usuniecie możliwosci używania zwolnienia religijnego od szczepien, by uczeszczac do szkół w stanie New Jersey i co za tym idzie – odbierze naszym pociechom możliwość edukacji. Jednak nie tracimy nadzei w zwyciezywo prawdy i sprawiedliwosci!

W stolicy stanu New Jersey -Trenton zbiora sie tysiace walecznych rodzicow, dzieci? Polskie Mamy i Tatusiowie beda ponownie ogromna czescia jutrzejszego protestu!

Udało się odsunąć widmo zaostrzenia niesprawiedliwego prawa.

Media przemilczały protest.

Na podstawie https://thehighwire.com/record-protests-stall-nj-bill-seeking-to-remove-religious-exemption/