Sejm zatwierdził podpisy o dobrowolność szczepień – obywatelski projekt idzie na pierwsze czytanie

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP otrzymał pismo od Marszałka Sejmu RP informujące o skierowaniu projektu zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi na pierwsze czytanie.

W odpowiedzi poinformowaliśmy, że przedstawicielem komitetu w pracach nad projektem będzie Justyna Socha, pełnomocnik komitetu oraz prezes Stowarzyszenia STOP NOP. Teraz projektowi zostanie nadany numer druku, a jego treść zostanie umieszczona na stronie internetowej sejmu.

Pierwsze czytanie odbędzie się po sierpniowej przerwie w pracach sejmu, a więc między wrześniem a ostatecznym terminem – 11 października 2018 r., a więc trzy miesiące od dnia złożenia 121 tys. zebranych podpisów).

Więcej o ustawie i o co chodzi osobom, które udzieliły poparcia można przeczytać w uzasadnieniu projektu dostępnym na stronie www.stopnop.com.pl/uzasadnienie-ustawy oraz w artykule w Rzeczpospolitej
www.rp.pl/Zdrowie-/307119923-Szczepienia-dopiero-po-dokladniejszych-badaniach.html

Obywatele chcą dobrowolności szczepień wzorem 20 państw Europy oraz m.in. dokładniejszych badań przed szczepieniem oraz bezpieczniejszego systemu odnotowywania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Kontakt dla mediów: tel. 606668891 (prosimy o sms), email stopnop@mail.com

Informacji o projekcie udziela również kancelaria prawna www.adwokat-poznan.pl