STOP NOP podaje szpital na Żelaznej do prokuratury za wymuszanie profilaktyki

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP złożyło 11 stycznia 2018 roku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury przeciw personelowi szpitala św. Zofii na Żelaznej w Warszawie oraz sądowi, który wymusza zgodę na PROFILAKTYCZNE procedury okołoporodowe.

Poniżej fragment postanowienia sądu o ZATRZYMANIU noworodka w szpitalu w celu wymuszeniu PROFILAKTYCZNYCH zabiegów medycznych u dziecka.

Zostało tez złożone zażalenie na decyzję sądu. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcie. Żeby rodziny nie były zmuszone uciekać z kraju, w którym panuje opresyjny system przymusu.

Otrzymaliśmy informacje o kolejnych przypadkach straszenia sądem rodziców nowo narodzonych dzieci, co skłoniło ich podpisania zgody na doustne podanie preparatu witaminy K.

Dwa lata temu naukowcy podsumowali badania dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa tej profilaktyki krwotoku u noworodka w artykule przeglądowym:

Istnieją dowody niskiej jakości z badań obserwacyjnych, że rutynowe podawanie 1 mg witaminy K przy urodzeniu zmniejsza częstość późnego VKDB w okresie niemowlęcym. Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko śmiertelności i zachorowalności u niemowląt z późnym VKDB, wydaje się wskazane podawanie profilaktyki witaminy K wszystkim noworodkom po urodzeniu. Przyszłe badania powinny porównać skuteczność i bezpieczeństwo wielokrotnych dawek doustnych witaminy K, a także ocenić optymalną dawkę witaminy K u wcześniaków.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4862383/

Zdjęcie użytkownika Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.