Szpital w Łęczycy podał rodziców do sądu za odmowę szczepienia noworodka

sąd warszawa

Rodzicom z Warszawy 18 września 2017 roku urodził się synek w szpitalu w Łęczycy w województwie łódzkim. Korzystając z praw pacjenta nie wyrazili zgody na zabiegi profilaktyczne – na podanie witaminy K, szczepienia i wykonanie zabiegu Credego. Straszono ich sądem. Przychodzili kolejni lekarze i położne próbując ich nakłonić do zmiany zdania już od momentu silnych skurczy porodowych, przez czas kiedy mama leżała z synkiem zaraz po porodzie w kontakcie skóra do skory, aż po ostatni dzień pobytu w szpitalu. Próbowano wymusić podpisanie oświadczenia odmowy szczepień, podnoszono głos, ciągle nachodzono, nie pozwalając mamie odpocząć i cieszyć się z narodzin synka. Mimo prośby nie pokazano rodzicom ulotki preparatu K-Vitum, który nie jest nawet produktem leczniczym (to środek dietetyczny), a który chciano podać ich dziecku. W odpowiedzi na oficjalne pismo rodziców przedstawiono im ulotkę innego preparatu z inną zawartością witaminy k, który nie jest przeznaczony dla noworodków.
Szpital powiadomił sąd. Rodzinę odwiedził kurator sądowy, jednak po przedstawieniu jego sprawozdania z wywiadu środowiskowego sędzia zadecydowała o oznaczeniu sprawy jako ?zakończona? i niewszczynaniu postępowania opiekuńczego. Niestety mimo to rodzice otrzymali jednak pismo z sądu, w którym poinformowano ich o zmianie postanowienia i wszczęciu postępowania.

Posiedzenie odbędzie się 26 marca o godzinie 9:00 w sali 26. Zapraszamy do udziału w proteście w obronie tej rodziny, który odbędzie się pod budynkiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Praga Północ przy ul. Terespolskiej 15a. Wydarzenie na Facebooku.

27 września 2017 roku udało nam się wywalczyć korzystne orzeczenie i obronić rodzinę w podobnej sytuacji. http://stopnop.com.pl/termin-obowiazku-szczepien/
Tym razem posiedzenie odbędzie się również w Warszawie przeciw rodzinie, która znalazła się w podobnej sytuacji jak ta z Białogardu, a która ostatecznie wygrała w sądzie. Za niezaszczepienie w pierwszej dobie ich dziecka, urzędnicy medyczni chcą ograniczenia ich władzy rodzicielskiej.

Jesteśmy tam gdzie łamane są podstawowe prawa pacjenta, prawa człowieka oraz łamana jest konstytucja oraz godność. Zapraszamy do wspierania naszych akcji.

My rodzice,
przypominamy urzędnikom i żądamy przestrzegania Podstawowych Praw!
Profilaktyczne zabiegi medyczne nie mogą być przymusowe.
Zdrowie jest najcenniejszą wartością prywatną.
Nie jesteśmy populacją ani stadem, jesteśmy wolnymi ludźmi.
System jest dla ludzi, nie ludzie dla systemu.
Dzieci należą do rodziny, nie do urzędników medycznych.
Będziemy bronić rodziny, wolności i bezpieczeństwa naszych dzieci wszelkimi środkami.
Nic i nikt nas nie powstrzyma!

Więcej informacji.

Kontrowersje związane z zabiegiem Credego wykonywanym u noworodków http://stopnop.com.pl/zabieg-credego-u-noworodka/ oraz z witaminą K. http://stopnop.com.pl/witamina-k-eksperymenty-na-noworodkach-w-polsce/

Prawo człowieka. Prawo do świadomej zgody na zabieg medyczny. http://stopnop.com.pl/prawo-do-swiadomej-zgody/