Dr Zbigniew Hałat – pożegnanie, wspomnienia i spuścizna

Marsz Pamięci dr Zbigniewa Hałata 3 maja przejdzie ulicami Wroclawia

17 kwietnia zmarł Dr Zbigniew Hałat znany i ceniony lekarz, specjalista epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny. 

Aby pamięć o tym Wielkim Człowieku trwała,  z inicjatywy jego przyjaciół, środowisk wolnościowych, medialnych i medycznych:

3 maja ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Pamięci dr Zbigniewa Hałata

Zapraszamy do Wrocławia każdego, komu doktor był bliski. Weźmy ze sobą biało czerwone flagi i godnie pożegnajmy naszego przyjaciela, wybitnego człowieka. 

Rozpoczniemy uroczystą mszą świętą która odbędzie się 3 maja 2022 o godzinie 11:00 w Kolegiacie Świętego Krzyża przy placu Kościelnym 1 we Wrocławiu.

Tuż po mszy, zmarłego lekarza wspomną przyjaciele, osoby, które działały z  nim społecznie oraz koledzy- lekarze.

Około godziny 13:00 ruszy Marsz pamięci dr Zbigniewa Hałata. Trasa marszu będzie przebiegać przez plac Kościelny, ul. Katedralną, most Tumski, ul. Piaskową, plac Dominikański, Oławską (deptak), Rynek (pręgierz), ul. Kuźniczą, most Uniwersytecki, ul. Dubois, ul. Pomorską, plac Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. Marsz zakończy się przy  cmentarzu Osobowickim (wejście brama główna). 

Kim był? 

Zbigniew Hałat po studiach lekarskich  na Akademii Medycznej we Wrocławiu wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem epidemii chorób tropikalnych, zakażeń i zatruć. W latach 1974-1984 pracował w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, a później w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego.

W latach 80. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii (w Afryce Wschodniej). Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu. W latach 1991-1993 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz  Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 2020 roku pracował jako dyrektor medyczny we wrocławskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Jego felietony pt. ?Spróbuj pomyśleć? w Radiu Maryja otwierały ludziom oczy na wiele spraw. Był też  publicystą Telewizji Trwam. W 2000 założył Instytut Wody. Pełnił funkcję prezesa wielu organizacji społecznych, m.in. Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów, Medycznego Centrum Konsumenta, Towarzystwa Ślężańskiego i Towarzystwa Dobroczynnego im. Joanny Ewy Hałat ? Wielebnej Matki Józefy Hałacińskiej. 

Był autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie.

Zwracał uwagę na to, że żywność modyfikowana genetycznie jest ?współczesną bronią masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz oporności bakterii?.

Zarzucał  Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), że zajmuje się promowaniem ideologii, zamiast zwalczaniem chorób zakaźnych.  W ciągu ostatnich dwóch lat, konsekwentnie sprzeciwiał się nie mającej podstaw ?segregacji sanitarnej? oraz głośno mówił o wątpliwym bezpieczeństwie oraz skuteczności preparatów szczepionkowych przeciwko Covid-19

W 2021 wziął udział w konferencji inaugurującej powstanie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz został jednym z liderów ruchu Polska Jest Jedna. 

Marsz Pamięci dr Zbigniewa Hałata

Organizujemy ten marsz aby każdy mógł godnie go pożegnać. Cenimy Pana doktora za to, że nie bał się mówić prawdy, pomimo ryzyka poniesienia konsekwencji. Będzie nam go brakowało. Postaramy się kontynuować jego pracę, przekazując wiedzę dalej. Był to człowiek o wielkim sercu dla innych. Duże doświadczenie w pracy jako epidemiolog i lekarz oraz rozległa wiedza, pozwoliły mu formułować prawidłowe wnioski i oceny. Wielu z nas otworzył oczy na prawdę o szczepieniach i pandemii. Jest bohaterem obecnych czasów.

Kontakt dla mediów 606668891 

Ostatnie wywiady i artykuły

Wywiady

https://gloria.tv/post/BzdEKFpMGQ9y4cqfQKpQKnpMc

Wspomnienia

Dr Anna Martynowska

„Kiedy pierwszy raz zobaczyłam wystąpienie dr Hałata – nie mogłam uwierzyć w to co słyszę.Ja już byłam po sądzie lekarskim. Ja to ja, nic nieznaczące coś z prowincji, ale człowiek z takim dorobkiem, można powiedzieć „światowy” staje w prawdzie, podczas gdy niemal wszyscy, którzy zostali do tego powołani milczą, albo co gorsza uczestniczą w tym wielkim kłamstwie, byłam pozytywnie zszokowana. Nawiązaliśmy kontakt telefoniczny i mailowy. Potem pędziłyśmy z Cecylką na seminarium do Lublina, z szacunku dla organizatora -prof.Zajączkowskiego i żeby wreszcie spotkać osobiście dr Zbigniewa Hałata. Niezwykle ciepły, obdarzony poczuciem humoru (co zwiastuje wysoką inteligencję) człowiek. Dałam mu to co miałam dobrego -słoik najlepszej na świecie cukinii, którą przygotowała moja pacjentka.Opowiadał dumnie o swojej ciotce -błogosławionej Józefie Hałacińskiej. Było to dla Niego ważne. Przyjechał na pogrzeb mojego syna, czym wzbudził sensację. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Teraz Dzidek opowiada mu o swoich podróżach po Polsce i Rumunii (był pierwszy), a On opowie mu o Afryce.Nie dane mi było odprowadzić Go w Ostatnią Drogę. Będzie dołączony do modlitwy codziennie, obok mojego syna. I w tym sensie obaj mają szczęście. Za spokój jego duszy zostanie odprawiona Msza Św. 8 maja w Radochowie pod Lądkiem o godz.12.30. Zbyszku! ?W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.? RiP. A.M.

Prof. Roman Zieliński

Wspomnienie o Doktorze Zbigniewie Hałacie

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o śmierci Dr. Zbigniewa Hałata. Jeszcze w dniu poprzedzającym to tragiczne wydarzenie, tj. 16 kwietnia 2022 r. odebrałem od Dr. Zbigniewa Hałata przesłane mi piękne życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych. Odpowiedziałem tego samego dnia późnym wieczorem, życząc również radosnych Świąt, spędzonych na łonie Rodziny. Mogę mieć jedynie nadzieję, że życzenia te zostały odczytane.

Z Dr. Zbigniewem Hałatem byłem zaprzyjaźniony w szczególny sposób. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę telefoniczną, kiedy to zadzwonił do mnie Dr. Zbigniew Hałat i stwierdził bezceremonialnie, że jestem od niego młodszy, czyli dla niego jestem, jak to ujął rubasznie, ?smarkaczem? i dlatego będziemy sobie mówić po imieniu. Nazwał mnie ?Romcio? i tak już pozostało.

Nigdy nie było nam dane spotkać się osobiście. Być może nie odczuwaliśmy nawet takiej potrzeby. Można powiedzieć, że ?rozumieliśmy się bez słów?. Nadawaliśmy na tych samych falach.

Zbyszka ceniłem za jego profesjonalizm i bezkompromisowość. Był odważnym człowiekiem, gdyż miał cywilną odwagę mówić to o czym wielu bało się nawet myśleć. Był autentyczny, godny zaufania, przepełniony prawdą i troską o nas wszystkich. Był mądrym i uczciwym człowiekiem. Był Wojownikiem i Bohaterem, zawsze na pierwszej linii frontu.

Jestem dumny, że zdążyłem podziękować Zbyszkowi w mojej Kowidowej książce za wsparcie i inspirację oraz za zamieszczenie wierszyka internautki, oddającej hołd Zbyszkowi. Myślę, że Zbyszek znalazł czas w tym ciągłym swoim zabieganiu aby zajrzeć do tej książki.

Brakuje mi Zbyszka Hałata, to strata niepowetowana, z którą trudno się pogodzić. To rodzaj traumy, z którą będzie trzeba się mierzyć każdego dnia.

Zbyszek Hałat konsolidował społeczność ludzi pragnących być wolnymi i był ich niekwestionowanym Liderem. Nie możemy dopuścić aby pamięć o Nim została w jakikolwiek sposób wypaczana. Musimy tak czynić nie tyle dla Zbyszka Hałata i pamięci o Nim, ale dla nas samych. Jeśli zapominamy o naszych Bohaterach, wtedy nasz los jest już przesądzony. Musimy na miarę naszych sił i możliwości podążać za drogowskazem jaki wskazał nam Zbyszek Hałat, aż do zwycięstwa, o które tak żarliwie i do końca walczył Zbyszek.

Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców

https://psnlin.pl/video,pozegnanie-i-testament-dr-zbigniewa-halata,85.html

Jadwiga Łopata i Julian Rose

Wyrażamy dziś głęboki wstrząs na wieść o śmierci dr Zbigniewa Hałata, wybitnego propagatora działań humanitarnych w zakresie ochrony zdrowia.

Dr Hałat wykraczał daleko poza swoje profesjonalne umiejętności medyczne, wspierając kampanie na rzecz ochrony zdrowia i dobrobytu kraju. Mieliśmy wielki zaszczyt współpracować z nim, szczególnie podczas kampanii na rzecz Polski wolnej od GMO, którą zdecydowanie popierał, nazywając nasiona GMO „bronią masowego rażenia”.

Mamy głęboki szacunek dla doktora Hałata; będzie nam go bardzo brakowało. Wszyscy go kochaliśmy i kochamy.
Niech ta Miłość rozprzestrzeni się na całą Polskę i pokona zło, które przeniknęło do naszego kraju.

DR ZBiGNiEW HAŁAT: GMO ? BROŃ MASOWEGO RAŻENiA – 21 LAT iCPPC KRAKÓW 28.XI.2021 ZDROJOWA TV
https://www.youtube.com/watch?v=lysTatbI8oo

http://icppc.pl/index.php/pl/zobacz-galeria/2021/ywno-i-wolno-budujemy-pozytywn-przyszo/jubileusz-21-lecia-3-670.html#joomimg

http://icppc.pl/index.php/pl/zobacz-galeria/2021/ywno-i-wolno-budujemy-pozytywn-przyszo/jubileusz-21-lecia-24-691.html#joomimg

PILNE! Dr Zbigniew Hałat NIE ŻYJE! Jak odszedł i co się stało!? WYDANIE SPECJALNE wRealu24!
https://www.youtube.com/watch?v=IfFSKbu0bTg

Jadwiga Łopata i Julian Rose
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.plwww.gmo.icppc.plwww.eko-cel.pl

Paweł Nogal

Mam pewność, że to tylko ?chwilowa przerwa? i cdn?.
Takiego Doktora zapamiętam?. Mija rok od kiedy mieliśmy kontakt i to był intensywny czas, a Doktor był bardzo zaangażowany w sprawy Świata. Cóż,
?z tamtej przestrzeni? potrzebne będzie nam wsparcie i tam Doktor zapewne dalej będzie robił Dobrą Robotę??

Grzegorz Braun

Jarek Wajk

„My bowiem musimy umrzeć i jesteśmy jak woda rozlana po ziemi, której nie da się już zebrać; Bóg jednak nie odbiera życia, ale obmyśla sposoby, jakby skazanego wygnańca sprowadzić z powrotem.”

Czy jesteście pewni, że dr Hałat chciałby nas widzieć odrętwiałych, przygnębionych, zdruzgotanych, skupionych na bólu, na stracie ?
Czy pragnieniem dr Hałata byłoby ogłoszenie Go męczennikiem, ba ? świętym, ruchu wolnościowego i tworzenie kultu z Nim samym w centrum ?
Oczywistym jest dla mnie, że nie.
Wierzący Bogu, odważny, moralny, z dystansem do siebie, z ogromnym poczuciem humoru, z obszerną wiedzą, doświadczony, rozumny i ? zmęczony dr Hałat dawał przykład i pragnął ? naszego zaangażowania.
Odważnego i rozumnego zaangażowania w sprawę naszego życia, zdrowia, naszej godności i wolności.
Dr Hałat ? śpi.
My zaś, w żałobie i pomimo żałoby, z pamięcią o naszym Bracie, angażujemy się i rozumnie działamy.

Pozdrawiam Cię Siostro i Bracie.
Uściski.

„Jeszcze Polska nie zginęła”.