Szczepienia a autyzm – duńskie badanie dotyczące MMR

Porównaj dzieci szczepione do szczepionych i powiedz, że szczepionki nie powodują autyzmu

W Polsce mamy dramatyczny wzrost liczby dzieci z autyzmem – o 350% w ciągu 10 lat. Wielu rodziców obserwuje pierwsze objawy bezpośrednio po podaniu szczepionek. Wyroki sądów i setki badań świadczą dobitnie, że są one jednym z czynników odpowiedzialnych za tę epidemię. Jednak producenci walczą o oczyszczenie swoich produktów z odpowiedzialności. Jakie sztuczki zastosowano tym razem próbując uspokoić rodziców i opinię publiczną?

Dziennikarka radiowej Trójki poprosiła mnie o komentarz do nowych wyników duńskiego badania finansowanego i przeprowadzonego przez firmy farmaceutyczne (Fundacja Novo Nordisk i duński producent szczepionek Statens Serum Institut przy wsparciu ministerstwa zdrowia) pt. Measles, Mumps, Rubella Vaccination and Autism: A Nationwide Cohort Study

Z jakiego powodu to badanie nie może dać wiarygodnej odpowiedzi na pytanie o związek autyzmu z podaniem szczepionek? Bo porównano zdrowie dzieci szczepionych wszystkimi szczepionkami do dzieci… szczepionych wszystkimi szczepionkami oprócz MMR. Większość mediów np. Gazeta Wyborcza, fałszywie informuje, że badanie dotyczy wszystkich szczepionek.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jednak żeby otrzymać odpowiedź konieczne jest porównanie zdrowia dzieci nieszczepionych ani jedną szczepionką, do szczepionych według pełnego kalendarza szczepień (długoterminowo i na dużej grupie). O to apelują autorzy amerykańskiego badania pt. Pilot comparative study on the health of vaccinated and unvaccinated 6- to 12- year old U.S. children. O takie badania apeluje 130 organizacji z całego świata w liście otwartym wystosowanym przez European Forum for Vaccine Vigillance do Światowej Organizacji Zdrowia. Jak dotąd bezskutecznie. A to jedyne badanie, które może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o bilans korzyści i strat masowych programów szczepień oraz jednoznaczny związek z autyzmem.

To była moja odpowiedź dla radia – nie wiem czy została opublikowana. Natomiast warto znać także inne fakty naukowe, tytuły, opinie i ważne nazwiska (dziękuję za inspirację dla avn.org.au).

Dr Andrew Zimmerman uważany jest za wiodącego w świecie neurologa dziecięcego w dziedzinie badań nad autyzmem i był też ekspertem wybranym przez rząd USA do reprezentowania go w Omnibus Proceedings w sprawie szczepień i autyzmu. Dr Zimmerman złożył raport, w którym przedstawił opinię, że szczepionki mogą wywołać regres kończący się autyzmem u określonej grupy dzieci. Wiele przypadków zostało uznanych przez amerykański Sąd ds. Szczepień, który wypłacił odszkodowania rodzinom, w których dzieci rozwinęły autyzm po szczepieniu.

Dr William Thompson, starszy pracownik naukowy w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) i współautor jednego z najważniejszych badań, mających dowieść, że szczepionki nie powodują autyzmu, ujawnił i publicznie się przyznał, że badanie to było oszustwem, a on i inni naukowcy zostali zmuszeni do zniszczenia uzyskanych informacji oraz skłamania na temat rzeczywistych wyników, które wykazały bardzo silny związek między szczepionkami a autyzmem – szczególnie u dzieci pochodzenia afroamerykańskiego. Mówi o tym film

Pod tym linkiem https://pl.scribd.com/doc/220807175/157-Research-Papers-Supporting-the-Vaccine-Autism-Link   znajduje się 157 recenzowanych artykułów wskazujących, że szczepionki (nie tylko szczepionka MMR – ale wszystkie szczepionki) mogą być powiązane z rozwojem autyzmu.

Kolejna kwestia to najnowsze badania dotyczące wpływu adjuwantów aluminium (będących składnikiem większości szczepionek, oprócz żywych np. MMR), który wyzwala aktywację układu odpornościowego, co u wrażliwych dzieci może powodować autyzm. Np. odkrycia prof. Christophera Exleya, który gościł w polskim Sejmie. https://jbhandleyblog.com/home/2018/4/1/international2018

Znając te fakty naukowe trudno wierzyć w naiwne twierdzenia o braku związku szczepień z autyzmem.

Justyna Socha
_________________________
Inne odpowiedzi na duńskie badanie
1. JB Handley https://jbhandleyblog.com/home/2019/3/4/new-danish-mmr-study-shows-autism-rate-of-1-in-100-cdc-should-rush-to-denmark
2. https://avn.org.au/2019/03/no-link-between-measles-vaccine-and-autism-not-true/?fbclid=IwAR0hCtnFp5m2jQCYtxQ2KZsLxDcENrM5yCkIZo6Rh-qK0_iFzvo-d7xZzws
3. Dr James Lyon Weiler ttps://jameslyonsweiler.com/2019/03/05/an-autopsy-on-hviid-et-al-2019s-mmr-vaccine-science-like-activities/

4. Prof. Christopher Exley https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/a.306097859417649/2583157235045022/?type=3&theater

5. dr Brian Hooker https://szczepienia.wybudzeni.com/2019/03/15/naukowe-obalenie-dunskiego-badania-kohortowego-mmr-i-autyzm/

Przypominamy, że nadal trwa proces przeciw producentom i polskiemu ministerstwu zdrowia o rentę i odszkodowanie za autyzm poszczepienny. Media milczą.

Adam pojawił się bardzo szybko w życiu tej rodziny, bo zaledwie 10 miesięcy po swoim bracie. Rodzice czekali na niego z niecierpliwością, snując plany, jak chłopcy będą się świetnie dogadywać i wspólnie bawić. Gdy skończył rok otrzymał szczepionkę MMR na odrę, świnkę i różyczkę. Dwa tygodnie później zaczął uderzać głową o podłogę. Następnie w wieku 18 miesięcy Adam otrzymał szczepienia DIP, Polio i HIB. Drugiej nocy po tych szczepieniach rodzice usłyszeli przerażający krzyk dziecka. Nie obudził się już taki sam. Ten krzyk rodzice uważają za pożegnanie się Adama z dotychczasowym światem.

Zbiórka: Obudził ich przeraźliwy krzyk syna – rano był innym dzieckiem – walczą o odszkodowanie

Najnowsze informacje na temat procesu od pełnomocnika rodziny:

Dziś Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia postanowił przekazać sprawę autyzmu poszczepiennego do Sądu Okręgowego w Warszawie. Decyzja Sądu związana jest z rozszerzeniem żądania pozwu. Nowy termin rozprawy zostanie wyznaczony przez Sąd Okręgowy po otrzymaniu akt sprawy. Decyzja ta oznacza, iż Sądem rozpoznającym sprawę autyzmu poszczepiennego w pierwszej instancji będzie Sąd Okręgowy (sąd wyższego rzędu). Nadto każda ze stron będzie miała prawo złożyć skargę do Sądu Najwyższego od prawomocnego orzeczenia.

W zbliżonych sprawach istotnym wydaje się również dopytywanie lekarzy o inne przypadki związane z podaniem szczepionki z podobnym skutkiem (autyzm) i to pomimo faktu, iż Sąd zapewne domagał się będzie przede wszystkim pytań do świadków i biegłych związanych jedynie z danym przypadkiem…. Dotychczas niezrozumiała była taka niemożność.

Dlaczego jest to istotne?

W ogłoszonym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej,
Luksemburg, 21 czerwca 2017 r., Wyrok w sprawie C-621/15 N. W. i in. / Sanofi Pasteur MSD i in.
„Trybunał ten stwierdził, za zgodną z dyrektywą(*) regułę dowodową, która uprawnia sąd, w braku pewnych i niepodważalnych dowodów, do stwierdzenia wady szczepionki oraz istnienia związku przyczynowego między tą wadą a zachorowaniem na podstawie zbioru poważnych, precyzyjnych i spójnych przesłanek, w sytuacji gdy ten zbiór przesłanek pozwala mu uznać ? z wystarczająco **wysokim stopniem prawdopodobieństwa** ? że wniosek taki odpowiada rzeczywistości.”

*Dyrektywa Rady 85/374/WE z dnia 25 lipca 1985 r. w sprawie zbliżania przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich dotyczących odpowiedzialności za produkty wadliwe (Dz.U. 1985, L 210, s. 29).

Jak będzie w Sądzie Okręgowym…

Stąd. https://www.facebook.com/Kancelaria-Adwokacka-Arkadiusz-Tetela-2501363486559695/

Statystyki autyzmu w Polsce. Wzrost o 350% w ciągu 10 lat!

W zakresie występowania autyzmu uprzejmie przekazuję uzyskane z Narodowego Funduszu Zdrowia zestawienie liczby pacjentów w wieku do 18 roku życia, którym udzielono świadczeń opieki zdrowotnej z rozpoznaniem zasadniczym F84.0 Autyzm dziecięcy w latach 2008-2017. 

Pismo z Ministerstwa Zdrowia nr MDR.634.166.2018AW/ESZ z 7 września 2018 r.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.