Pomorscy rodzice przeciw przymusowi szczepień – wideo i zdjęcia

niezależna.pl: Rodzice przeciw terrorowi szczepień, WIDEO

„Rodzice sprzeciwiający się przymusowym szczepieniom zorganizowali dzisiaj (17.03.2017 r.) w Gdańsku manifestację, podczas której przekazali wojewodzie pomorskiemu petycję. Domagają się w niej zaniechania nakładania uciążliwych grzywien w celu przymuszenia ich dzieci do przyjęcia szczepień.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach ?STOP NOP? oraz rodziców dzieci z Gdańska przymuszanych do poddania zabiegowi medycznemu wbrew ich woli.

To musi się zacząć od tego województwa, bo tutaj nakładane są najwyższe grzywny w Polsce i tutaj dochodzi do tego, że grzywny są nakładane na rodziny, których dziecko czeka na diagnozę i ma odroczenia szczepień od dwóch lekarzy

? powiedziała Justyna Socha ze stowarzyszenia ?Stop NOP?.

Jeden z rodziców obecnych na manifestacji za odmowę zaszczepienia swoich dzieci dostał 14 tys. złotych grzywny.

Mamy dosyć kłamstw na temat tego, że szczepionki są w 100 proc. bezpieczne i nie powodują powikłań. Należy się nam prawo do świadomej zgody na to, jaki produkt farmaceutyczny jest podawany naszym dzieciom. Jaki produkt jest podawany bezpośrednio do ich ciała i może im zniszczyć zdrowie. Dlatego w całej Polsce będziemy przekazywać takie petycje o zaprzestanie nakładania uciążliwych grzywien. O zaprzestanie łamania praw człowieka i pacjenta

– powiedziała Socha.

Manifestanci podkreślali, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w jednym orzeczeń powiedział, iż przymusowe szczepienia to ingerencja w prawo do posiadania życia prywatnego.

To jest nasza ojczyzna, nasz dom i mamy prawo być traktowani jak 60 proc. mieszkańców UE, którzy nie są zmuszani do szczepienia swoich dzieci

? dodała Justyna Socha

Celem stowarzyszenia ?STOP NOP? jest stworzenie nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Organizacja postuluje również utworzenie specjalnego funduszu odszkodowań wzorem 14 państw europejskich, zniesienia sankcji i ustawowego obowiązku szczepień oraz wprowadzenia dobrowolnych, refundowanych szczepień wzorem 18 krajów z Europy.”

Onet.trojmiasto.pl: Czy rodzice muszą szczepić swoje dzieci?

„- Ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym nie przewiduje kar dla osób, które się nie szczepią. Nie przewiduje też kar dla opiekunów prawnych. W ustawie są różne kary, ale dotyczą one placówek służby zdrowia, a nie rodziców. Należy podkreślić różnicę między obowiązkiem a przymusem. Ustawa przewiduje przymusowe szczepienia tylko w dwóch przypadkach: epidemii i stanu wojny ? mówi w rozmowie z Onetem Anna Kubik-Kasprzykowska, gdańszczanka, która sprzeciwia się przymusowym szczepieniom i protestuje tutaj przeciwko działaniom wojewody.

U mojego dziecka wykryto chorobę demielinizacyjną mózgu. Kilku lekarzy nieoficjalnie potwierdziło, że ma to związek z podaną mu wcześniej szczepionką, między innymi na tężec i polio. Oficjalnie lekarze nie chcą mówić o szkodliwości szczepionek, lobby firm farmaceutycznych jest naprawdę silne ? dodaje.”

Zapis wideo manifestacji oraz przekazania petycji: Stream1

protest1justyna petycja protest2protest3protest8protest6 protest7protest5protest9protest15protest 4protest10 protest10a protest10b protest10c protest10d protest10e protest10g  protest11protest10fprotest13protest10h protest10i   protest13a protest14 protest14a protest14b protest14c