STOP NOP o funduszu odszkodowań za NOP: w obecnym systemie to fikcja!

STOP NOP dla Naszego Dziennika:

Fundusz kompensacji za szkody poszczepienne w USA powstał wyłącznie w celu ochrony interesów koncernów farmaceutycznych a nie pacjentów. W zwiazku z szeregiem pozwów odszkodowawczych za poszczepienne okaleczenia zdrowia i zgony, koncerny wycofywały się z produkcji szczepionek.

 

Utworzenie funduszu odszkodowań mialo na celu wsparcie przemysłu, aby nadal mógł bez konsekwencji produkować i wprowadzać do obrotu nawet wyrządzające szkody, okaleczające i śmiertelnie niebezpieczne produkty. Obawiamy się, że podobnie będzie w Polsce.

 

Cieszy nas, że minister Radziwiłł potwierdza, że poważne powikłania poszczepienne są faktem, jednak ton wypowiedzi przedstawicieli MZ i GIS mówi, że ideą utworzenia funduszu w Polsce jest walka z „ruchami antyszczepionkowymi”, jak określają każdego rodzica, który ma wątpliwości i drży o zdrowie dziecka. Konieczne są jednak zmiany systemowe i respektowanie praw pacjenta – rzetelna informacja o ryzyku, wnikliwa obserwacja niepożądanych odczynów poszczepiennych i uczciwa diagnoza oraz leczenie powikłań poszczepiennych. Inaczej większość tych dramatów zostanie, jak dotychczas, zamieciona pod dywan, a rodzice zostawieni sami sobie.

Media o pomyśle Ministerstwa Zdrowia:

http://wp.naszdziennik.pl/2017-08-10/276769,fundusz-na-powiklania.html

http://niezalezna.pl/200584-odszkodowania-po-szczepieniu-fundusz-zaplaci-za-powiklania-i-skutki-uboczne

https://www.pch24.pl/powiklania-po-obowiazkowych-szczepieniach–panstwo-wyplaci-odszkodowania-,53708,i.html

https://www.o2.pl/artykul/powiklania-po-szczepieniach-panstwo-bedzie-placic-odszkodowania-6153579872089729a

http://malydziennik.pl/na-te-informacje-czekali-rodzice-panstwo-zaplaci-za-powiklania-po-szczepieniu,7052.html

https://www.wprost.pl/kraj/10069608/Resort-zdrowia-chce-nowego-funduszu-Ma-wyplacac-odszkodowania-za-powiklania-po-szczepieniach.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/nasz-dziennik-fundusz-na-powiklania-za-skutki-uboczne-szczepien/e7n5s19